| Nicoara_Titi_1997 a întrebat:

Salut, la rummy etalat se pot cobora toate formatiile intr o tura si sa termini in aceeasi tura?
Dau funda.

1 răspuns:
| summergirl345 a răspuns:

Bună! Din ce știu, prima tură de-a ta n-ai voie să închizi, adică când îți va fi rândul pentru prima dată n-ai voie să închizi jocul din start. În schimb, dacă ai noroc, la a doua tură poți să închizi, dar cu condiția să îți rămână o carte pe tablă cu care să închizi de altfel. Dar faza este că atunci când îți vine rândul, trebuie mai întâi să extragi o carte, iar dacă ai norocul să poți să închizi, dar să rămână o carte acolo separat, atunci da.