| ionutbata a întrebat:

Spuneti va rog niste statusuri interesante si amuzantehappyhappy

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce la T/A?

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Statusuri interesante si amuzante

| xCascavaalProblemex a răspuns:

+ e pentru adunari!
Stauu...si suna telefonul laughing)
Stau langa o cutie.Din ea iese un clown si spune ca s-a plictisit de cutie asa ca s-a dus la gagici.Si apoi s-a dus la baie laughing).
Se aude ceva dintr-o caramida pe care scrie NOKIA. Ce inseamna?
Apa DORNA...DOAR NA E APA.
Telefon.
Mos Craciun al verii sunt eu!
Summer...multi tantari.
Cacaoooo
Pipai un soarece! Il cheama MOUSE!

Funditssa? :* happy

| flori2001 a răspuns:

Cum il cheama pe fratele lui Bruce Lee? Broco Lee

Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă.

Lucrurile dobândite prin sacrificiu …. sunt cele pe care nu le vei uita niciodată!

O piatra se poate crapa în 2 sau mai multe. Chuck Norris a fost singurul care a crapat 2 pietre în una

Din cauza crizei, pentru economie, Guvernul a decis inlocuirea Soarelui cu un bec de 40 W.

Care-i asemanarea dintre un ginecolog si un baiat care livreaza pizza? Amindoi o pot mirosi, dar nu o pot gusta!

La 20 ani barbatul e playboy
La 40 playman
La 60 play-off
La 80 game over

Gramatica – cele 3 cazuri pe care le stie Gigi Becalli sunt : a ) cazul acuzativ b) cazul vocativ si c) cazul valiza

Culmea notariatului: sa faci o copie legalizata dupa un act sexual.

Numai cine te iubeste cu adevarat intelege cele 3 lucruri pe care nimeni nu le intelege:durerea din spatele zambetului tau, iubirea din spatele supararii tale si motivele din spatele tacerii tale.

De ce sa spunem -lasa- când ar fi multe de zis? Sau sa facem la fiecare pas un compromis?

Ce e frumos, al tau sa fie /Ce e sublim, sa-ti apartina /La ce visezi sa se-nplineasca /Cine ti-e drag sa te iubeasca

Ca sa impresionezi o femeie, fa-i complimente, fa-i curte, sarut-o, îmbratiseaz-o, dragaleste-o, protejeaz-o, invit-o la o cina, ia-i cadouri, ascult-o, respect-o, sustine-o, mergi pâna la capatul Pamântului pentru ea.

Ca sa impresionezi un barbat, vino goala si cu o bere! 1

Esti ca o moneda : nu de valoare, ci cu doua fete!

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Totul se poate schimba intr-o clipa….dar stai linistit Dumnezeu nu clipeste…

Nu incerca sa intri cu forta in sufletul meu. Sunt cioburi ale viselor mele sfaramate peste tot.

O piatra e de ajuns sa sparga un geam. O propozitie e de ajuns sa franga o inima. O secunda e de ajuns sa te indragostesti si o neintelegere e suficienta sa strice o prietenie.

Nu te stradui sa-mi vinzi iluzii… le-am cumparat pe toate

Mi-am dat seama ca tie iti plac parasutele,iar eu am rau de inaltime!

Daca vrei o papusa,cumpar-o. Daca vrei o curva,plateste-o. Daca vrei o femeie,iubeste-o si respect-o!

Am pus prea multe "virgule"unde trebuia sa fie "punct"!

În viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.

Daca am sa plec vreodata,n`am sa mai vin,pentru mine ai fost tot,eu pentru tine prea putin!

Nu faci nimic…Ai impresia k te astept….dar de fapt ma indepartez incet, incet…

Un singur lucru poate face un vis sa fie imposibil de realizat:teama unui esec!

Stergeti lacrima…Ridica-te…Nu-i mai da atentie, arata-i ce pierde.

Iubeste mult…iubeste in fiecare zi!

Nu lasa niciodata singuratatea sa te cuprinda, s-ar putea uneori sa o traiesti… dar trebuie sa înveti sa te bucuri de ea.

Nu te privi ca pe o persoana urâta, grasa sau prea slaba, ceea ce conteaza cu adevarat este continutul, nu ambalajul.

Iubeste-te mult! imagineaza-te fericita, mintea este un magnet si tot ceea ce doresti si gândesti, vei atrage ca prin farmec.

Nu trebuie sa te simti inferioara altei femei, ea poate fi superioara în unele cazuri… dar tu vei avea virtutile tale în altele.

Nu uita sa iubesti viata, cu zilele ei însorite, cu zilele ei înnorate, cu trasnete si fulgere.

Umple-ti sacul cu amintiri frumoase si lasa-le pe cele rele la marginea drumului… iar acum, zâmbeste …

Iubeste, zambeste, spune tot ce vrei, joaca-te cu un copil, ajuta un batran, alege-ti o stea pe cer, spera sa ti se indeplineasca o dorinta, accepta un compliment, spune-le celor dragi ce mult ii iubesti, imagineaza-ti ca n-ai nici o grija, fa-ti un cadou… respira adanc…

Iubirea e asa ciudata! Orice ar face cel iubit, Gaseste ea ceva… si-l iarta!

Femeile vorbesc cel mai putin in februarie, deoarece este cea mai scurta luna. Pentru asta in martie barbatii le fac o multime de cadouri.

Cand scrii despre femei, trebuie sa-ti inmoi pana in culorile curcubeului si sa presari randurile cu pulberea de pe aripile fluturilor.

Prietenia de multe ori se termina cu dragoste; dar dragostea cu prietenie – niciodata!

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripile rupte care nu mai poate zboara.

Orice s-ar intampla mereu voi trece peste …De ce? Pentru ca sunt FEMEIE si sunt mai puternica decat iti imaginezi.

Fii constient ca daca plec, plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid.

Lacrimile contin durere dar nu uita durerea se poate transforma forte usor in putere!

Saruta-mi ochii grei de-atâta plâns,
Doar sarutarea ta ar fi în stare
Sa stinga focul rau ce i-a cuprins,
Sa-i umple de iubire si de soare.
Sa-ti fie dor de dorul meu
Si ploaia ochilor sa doara
Cînd va cadea întîia oara
Din ochii mei, în ochii tai.
Nu te iubesc pentru ca esti cumva
Si nici nu-ti cer sa ma iubesti;
Te iubesc pur si simplu, asa!
Te iubesc numai fiindca esti!
Saruta-mi gura, buzele-nclestate
Ce vorba si surâsul si-au pierdut.
Iti vor zambi din nou inseninate
Si-ndragostite ca si la-nceput.

| flori2001 a răspuns:

1.Scoti telefonul ca sa te uit la ceas, il pui la loc si nu stii ce ora este.
2. Cur_a, C_r, F_te.Raspuns:Curba,Car,Fete.La ce te gandeai.