| nickolass25 a întrebat:

Vreau si eu parerea voastra, ca is cam nelamurit... Spuneti-mi voi, cum este zebra? alba cu dungi negre sau neagra cu dungi albe? laughing rolling on the floor Astept raspunsurile voastre inteligentewinking

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Nu-ti mai bate atat capu cu asta

nu e nici alba cu dungi negre nici neagra cu dungi albe

e un calut in pijama cu dungi

ori o fi vreun evadat de la inchisoarebig grin

20 răspunsuri:
| Pralină a răspuns:

La inceput zebra a fost rosie apoi a vazut cu toate animalele au puncte linii dungi cu alte culori si a considerat ca e la moda cu dungii asa ca s-a dus la frizerie si sia tras dungi albastre dar niciun animal din jungla nu era stelist ci dinamovist.Asa ca zebra s-a dus si sa fcaut alba iar apoi sia zis \:am ajuns de unde am plecat! s-a dus din nou si sa fcaut transparenta apoi sa vopsit cu o dunga alba cu un aneagra cu una alba cu una neagra si tot asalaughing

CONCLUZIA:Zebra nu e nici neagra cu dungi albe nici alba cu dungi negre, e o dunga alba si una neagrarolling on the floor

| anad a răspuns:

Depide pe care dunga iti fixezi vederea la inceput:daca prima e neagra va fi neagra cu dungi albe si invers!

| cristi202 a răspuns:

Nu are culoare. Culoarea o percepe doar ochiul umanhappy.

| DeeDee28 a răspuns:

Treansaprenta cu dungi albe si negre smug

| madia a răspuns:

Este alba cu pete negre. Dar tu cum esti ( din avatar).
Neagra cu pete albe sau alba cu pete negre? hmmm

| Adredemesconf a răspuns:

Zebra e mov cu verde chiar nu vedeti laughing? Sunt singura normala?!
O zi buna!
happy

| Andutsaa a răspuns:

Asta ma intreb si eu uneori... poate o zi e alba cu dungi negre si o zi e neagra cu dungi albedevil...si pe deasupa mai e o intrebarethinking cine a avut atata rabdare sa le faca atatea linii?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anaid a răspuns:

Pi acum depinde daca te uiti din fata in spate e alba cu dungi negre si daca te uiti din spate in fata e neagra cu dungi albewinking
Doamne cata inteligenta!

| Deea_7266 a răspuns:

Un evadatrolling on the floor

| jolie a răspuns:

Tarcata laughing)

| jolie a răspuns:

Trecerea de pietoni(zebra) e neagra cu dungi albe

| BackAgainToTPU a răspuns:

Atata timp cat e zebra, arre dungi. Nu sta in natura ei sa fie un semn de intrebare. Cat timp e zebra, nu ne doare pe noi capul.
Din Aristotel, ce zici? smugsmugsmug laughing

| MuadDib a răspuns:

Te-ai uitat pre mult la Madagascar? raised eyebrows Numai Martin se inreba astahee hee Eu... nu am filozofat pe tema asta. E o zebra! Are dungi... conteaza care-s albe si care negrebatting eyelashes

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

La ora asta` crede`ma ca nu ma intereseaza ce culoare are zebralaughing.
Eu cred ca asfaltul are culoare neagra si de fapt politistii sau aia care se ocupa cu circulatia fac niste dungi albe peste el ca sa ne dam seama ca pe akl trebuie sa trecemlaughing)rolling on the floor.

Toata lumea sa` gandit la animal numai eu la trecerea de pietonihappy

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Dimineata da ca banul ca s vada cum isi ia dungile negru ca alb sau alb ca negru laughing

| nickolass25 explică:

Salutare tuturor si va multumesc pentru raspunsuri... Dar as dori sa zic si eu ceva. Cand am intrebat de zebra, m-am referit la animal, nu la trecerea de pietoni numita zebra la care v-ati gandit unii... tongue Ganditi-va si voi, trecerea de pietoni nu e neagra cu dungi albe deoarece asfaltul nu e negru, e mai degraba gri, nu? Oricum, va multumesc pentru raspunsuri happy laughingwinking

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Zebra este alba cu dungi negre.

| IrinaAndreea a răspuns:

E vopsita la coafor laughing Zebrele de fapt sunt roz si leii cresc in copaci! cool

| † Sammy † a răspuns:

Zebra are dungi albe si negrehee hee e cel mai bun raspuns nu?rolling on the floor