| sebasta a întrebat:

Buna seara, traiesc in Italia cu fiul meu de 17 ani si sotul meu.
eu si fiul trebuie sa mergem la Londra cu avionul; intrebarea mea este daca imi trebuie procura di partea sotului, chiar daca a implinit 17 ani, pentru ca am vazut ca de la 16 ani vine considerat adult pentru companiile aeriene si nu trebuie un isotiror. va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru plecarea din Italia in Anglia, impreuna cu fiul vostru minor, n-ai nevoie de declaratia sotului, de aceasta este nevoie doar pentru iesirea din Romania.