| cristina2499 a întrebat:

Bună ziua! În vară vrem să mergem în Muntenegru, Budva pornind din Timișoara cu mașina. Cum facem cu netul pe drum, dar și acolo? La cazare o să fie wifi, dar în general, cum se procedează?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Activezi roamingul in tarile unde nu ai net, iar la cazare vei avea wi-fi gratuit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Varianta 1 nu folosesti net
varianta 2 iti iei cartela in fiecare tara
varianta 3 cauti un roaming potrivit pentru cele doua tari

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii foarte atent la roaming. Că tot ți se zice asta, vezi că roamingul in Serbia te va rupe la factura. Grija mare.

| FreddieM a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi să-ți iei un sim doar cu internet, ca roamingul nu convine, ca nu e tara UE.
Pun un link unde găsești toate informațiile, locații, preturi, operatori etc.
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Montenegro
Cheers

| Negroo a răspuns:

Activezi roaming-ul.