| anonim_4396 a întrebat:

Care este codul postal al rominiei

12 răspunsuri:
| hasegawa a răspuns:

Http://www.coduripostale.com/ aici gasesti codurile postale de la toate adresele din Romania, iar cine spune ca tara nu are cod postal se inseala, codul postal este 7000, cand trimit bani sau pachete in tara prin acest numar imi trimite ceea ce vreau sa trimit si asa gaseste tara, clar nu ma refer la codul postal de acasa(nici nu-l stiu macar). Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Codul Romaniei era 7000 in august, nu stiu daca s-a schimbat. Daca vrei sa trimiti ceva dintr'o tara in alta, este necesar acest cod. Insa, daca doresti sa trimiti scrisori in tara, trebuie sa scrii codul postal, al localitatii, poate chiar si al unor strazi, deoarece unele au cod. Pentru a afla codurile oraselor din tara, intra pe www.coduripostale.com.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este codul postal din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aleea pantelimon nr 6

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu stiu codul postal si imi trebuie neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este codul postal al rominiei

| miha_3376 a răspuns:

Cred ca 102021...nu stiu sigur...big grin

| ivona a răspuns:

Nu exista un cod postal al Romaniei.Doar strazile sau localitatile au coduri postale.Pentru a trimite o scrisoare sau un colet din alta tara trebuie sa pui un R inaintea codului postal al localitatii sau strazii tale,

| CARLA_9114 a răspuns:

Pentru coduri postale da cautare google.Eu am intrat pe www.cod-postal.ro,am ales orasul si strada.Codul a fost bun pentru Yahoo. Sper sa va foloseasca informatia.