| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai putin cunoscute atractii turistice ( care nu apar in primele cautari la recomandate cautand pe Google... ) si totusi de neratat - din Bucuresti?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce e de neratat apare in primele rezultate ale căutării gugăl. Așa că mai bine spune ce NU ai văzut (să vedem ce a mai rămas de văzut)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cartierul Ferentari.

| explorandromania a răspuns:

Noi cand am fost in vara am vizitat: libraria Carturesti Carusel, Casa Poporului in interior, Ateneul Roman, Muzeul Grigore Antipa, am mancat inghetata de la una din cele mai faimoase cofetarii, am luat masa la Caru cu Bere (mancare delicioasa, iar restaurant ul arata demential) etc.
Am scris si un articol, iti las linkul poate te ajuta informatiile:

https://explorandromania.blog/2023/08/01/obiective-turistice-din-bucuresti/

Multe calatorii reusite!