| Inna_2589 a întrebat:

Cati oameni locuiesc in Londra?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Depinde. În mod normal, bănuiesc că ai întrebat de Londra propriu - zisă. Din câte am găsit pe Google, în anul 2007, Londra avea o populaţie de 7. 556. 900 locuitori, după cum s-a mai spus. Doar că oraşele mari au întotdeauna o zonă metropolitană. Împreună cu aceasta, Londra totaliza în acelaşi an între 12, 300, 000 şi 13, 945, 000, după Wikipedia. Nu pot confirma aceste date, dar îţi pot spune că sunt aproximativ corecte. De ce aproximativ? Populaţia unui oraş aşa mare nu o poţi stii niciodată cu exactitate. Gândeşte-te că până scrii tu ce populaţie are, se mai nasc cel puţin doi copii şi mor alte persoane. Auzeam undeva dar nu ştiu dacă este adevarat, că în Londra, în fiecare 3 minute este călcat un om de o maşină. Cred că în Reader. s Digest, dacă nu mă înşel.
Psihoyounger

17 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Populaţia Londrei este de 7. 421. 228 locuitori (la 1 ianuarie 2005) în Londra Mare, cărora li se adaugă alte câteva milioane din zona metropolitană.

| Cσσкiє a răspuns:

Populaţia Londrei este de 7. 421. 228 locuitori (la 1 ianuarie 2005) în Londra Mare, cărora li se adaugă alte câteva milioane din zona metropolitană.

| MisterKat a răspuns:

Aproximaitv 8 milioane de oameni. De 4 ori mai multi decat in Bucuresti. Gandeste-te ca sunt de 4 ori mai multi dobitoci, cretini si mai nou rromi(ghici din ce tara sunt.laughing si ce fac ei acolo acum). Urat...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar cu mine o sa fie cu unul in plus laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprox. 8mil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7. 421. 229 in 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rares 10 000 000

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| mersifrumos a răspuns:

O cautare pe google a cuvantului London iti aduce http://en.wikipedia.org/wiki/London care in partea dreapta iti spune ca Population (July 2007 est.) 7, 556, 900

| Ally.Bee ♀ a răspuns:

Populaţie (2007) Londra - 7. 556. 900 locuitori

| torres9 a răspuns:

7556900 locuitori

| vktorya a răspuns:

78546464de milioane

| Sweet_Bruno_1990 a răspuns:

73 de milioane de suflete