| LoveTPU27 a întrebat:

Ce as putea sa imi iau vara la munte in tabara? Astept multe raspunsuri...happy

4 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Ruxac (NU troller, valiză, geamantan, plase, ghiozdan, etc.), bocanci, sac de dormit, haine impermeabile, tot la capitolul haine și ceva haine groase, orice de culoare deschisă - de preferință alb - pentru a se purta pe cap în caz de insolație puternică, ochelari, un sac menajer în caz că vă prinde ploaia pentru a-ți apăra aparatele electronice și hainele de apă, frontală/lanternă, dulciuri pentru energie, un termos pentru a păstra ceaiul cald, un briceag multifuncțional. Dacă vă asigură ei de mâncare e ok, dar e de preferat să ai și niște conserve la tine în caz de orice, țigări, alcool dacă consumați și cam asta e. Distracție faină.

| DjL99 a răspuns:

Ce consideri tu ca e important.;-)

| Rosana a răspuns:

ai pute sa -ti iei asa:lanterna, patura, cortulllll, mancare, apa 4 sticla ca mie in 3 zile atata am baut, telefon, adica doua daca se descarca unu il ei pe altul, carti de joc, pastile de cap, ca pe mine m-a durut de enervata, unguent de tantari ca o sa te muste

| Dixiiiiiii a răspuns:

Ai puteai sa iti iei:
HAINE-
- 5-6 tricouri sau maiuri(poate mai multe daca tabara dureaza mai mult)
- 5 perechi de pantaloni scurti
-2/3perechi de pantaloni lungi(blug sau pantaloni colorati sunt foarte la moda)
- 2 hanorace poate seara la focul de taraba este frig
- haidele indime (sa le poti schimba in fiecare zi)
- o pereche de șlapi/ papuci/ sandale poate mergeti la piscina
- 2 perechi de adidasi (o pereche sa nu fie inalti pentru aceia sunt foarte caldurosi)
- 2 perechi de pijamalele
- cateva haine mai groase ptc mergi la munte si acolo este mereu mai racoare
ACCESORI
- clame de par
- cateva moate ptc o sa iti fie cald cu parul desprins
- inele daca porti
- bratari/ lantisoare pentru a le putea potrivi fiecarei tinute

IGIENA
- un sapun Dove (este foarte bun)
- un sampon (adaptat pentru parul tau)
- 2 prosoape (unul mic si unul mare)
- o crema de soarre
- periuta, pasta de dinti

PT Distractie
-bani
- mp3
- reviste
Dar nu cred ca o sa ai timp de aceste lucrui

Un rucsac pentru a putea sa iti pui lucrurile cand plecati in drumetii (ex : apa, un sandwish sau alt ceva telefonul aparatul foto)