| calmazin a întrebat:

Ce este de vizitat in Cluj Napoca?
L-am vazut in treacat.
Citesc blogurile de calatorii. Toate recomanda Piata "aia", Piata "ailata", toate pietele. Pe care vrei, nu vrei, le vezi. Le-am vazut. Gradina botanica e frumoasa in orice anotimp. Ca si Parcul central.
Casa Matia Corvin, nu se viziteaza. Muzeul de arta si muzeul etnografic sunt doua glume proaste. Pe primul l-am vazut, despre al doilea mi s-a povestit.
Padurea Hoia Baciu? Sa fim seriosi! Mai degraba Parcul etnografic de alaturi. Saracut, dar frumos. Despre care totusi, travelerii nu stiu.
Terase? Nu fac un drum obositor pentru o terasa pe care o am si acasa. Nici nu dau bani la hotel pentru asta.
Biserica Sf. Mihail am vazut-o. Opera e deschisa publicului in afara spectacolelor?
Deci, ce este de vizitat in mult laudatul Cluj Napoca?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrebarea este: ce iti place sa vezi?
Dai o cautare pe Google si gasesti tururi ale orasului, in mai multe limbi.
Dai un ban si stai in fata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai vazut tot du-te in alt oras.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai dreptate, dar... N-a zis nimeni ca e frumos Clujul pentru turisti laughing
E un oras cu oportunitati in munca, dar in weekend se goleste mai rau decat Bucuresti, oamenii fug in alte zone, ca sa prinda o gura de aer.
Terasele si festivalurile din zona, precum si meciurile de fotbal importante, sunt tot ceea ce ofera.

| dullcat a răspuns:

Daca ce tine de cultura ti se pare o gluma proasta, ce te intereseaza mai exact? E un oras din Romania, nu New York. Turistii vin de obicei pentru chestii pe care nu le vad sau nu le au la ei acasa.Tu de ce ai mai merge acolo?

| johnnny123 a răspuns:

Păi nu înțeleg, te obligă cineva să mergi la Cluj? Văd că deja ai niște opinii foarte clare și aproape ostile acestui oraș.

Dacă majoritate obiectivelor de acolo ți se par o "glumă proastă" care nu merită "un drum obositor", iar ceea ce era de văzut ai văzut, soluția este foarte simplă: nu te mai duce în "mult lăudatul" Cluj Napoca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea si tu o cafea.

| explorandromania a răspuns:

Noua ne-a placut Clujul. L-am gasit ca un oras plin de viata. Pe urmatorul link gasiti ce am vizitat noi in Cluj si imprejurimi:

https://explorandromania.blog/2022/12/02/explorand-judetul-cluj/

Dar daca ati vazut tot in Cluj-Napoca puteti sa vizitati o zona din jurul lui sau sa alegeti alte locuri. Concediu fain!