| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca ai aruncat din greseala o bratara intr-un rau din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

...spargerea unei oglinzi e un lucru ingrozitor, pentru ca sapte ani de nenorociri se vor abate peste tine timp de 7 ani de acum incolo. Probabil, motivul vine din credinta stramoseasca privind faptul ca sufletul omului salasluieste in oglinda, si odata sparta oglinda, si sufletul omului este distrus, condamnându-l pe om la o moarte timpurie, fara a avea mai apoi sansa de a intra in rai. Exista totusi metode de a evita consecintele catastrofale ale spargerii unei oglinzi? Desigur. Trebuie sa culegi cu grija toate cioburile si sa le arunci intr-un râu. Doar asa ghinionul va fi spalat.s-o arunce.

15 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nimic.daca este grea o va duce apa pe fundul raului pana se va opri in vreun bolovan, sau se scufunda in mal. daca pluteste, probabil se va opri in filtrele de la vreo statie de epurare a apei.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Adica nu erau camere sau ceva sa sa ti se dea amenda ceva?

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita.nu-i problema.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Un prieten zice ca i s-a spart oglinda si e superstitios si vrea s-o arunce intr-un rau.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru express11):

Dafuq-rolling on the floorce dracu am citit

| anonim_4396 explică (pentru express11):

E ingrijorat sa nu-l vada cineva sa primeasca amenda sau ceva.

| express11 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru express11):

Tu crezi ca daca spargi o oglinda o sa ai ghinionrolling on the floor?

| express11 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Pe naiba.nu.

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

...spargerea unei oglinzi e un lucru ingrozitor, pentru ca sapte ani de nenorociri se vor abate peste tine timp de 7 ani de acum incolo. Probabil, motivul vine din credinta stramoseasca privind faptul ca sufletul omului salasluieste in oglinda, si odata sparta oglinda, si sufletul omului este distrus, condamnându-l pe om la o moarte timpurie, fara a avea mai apoi sansa de a intra in rai. Exista totusi metode de a evita consecintele catastrofale ale spargerii unei oglinzi? Desigur. Trebuie sa culegi cu grija toate cioburile si sa le arunci intr-un râu. Doar asa ghinionul va fi spalat.s-o arunce.

| Ashadow a răspuns:

Se dizolva.
Asta daca n-o prinde vreun puradel din zbor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, ce legatura are oglinda sparta cu bratara?

| unprietenaproape a răspuns:

O pierzi daca n o salvezi

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Nu mai crede toate superstitiile. nu se întampla nimic. ai ramas fara bratara atata tot. ce usor credem ce spune unul si altul si ce greu ne este sa credem ce ne spune Dumnezeu. nu tot ce zboara se mananca.

| Mona23450000 a răspuns:

Evident nimic. Nu o sa ti se dea nici o amenda