| LisaJulie a întrebat:

Cum este viata in Bulgaria comparativ cu viata in Romania?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva mai săracă că în România.

| LordCristobal a răspuns:

La fel de nasoala sau poate mult mai naosala decat viata din Romania.La fel ca si noi si ei au salarii mici cu utilitati si preturi de Uniunea Europeana.Adica gen ai salariul minim dar mancarea si utilitatile foarte scumpe.
Singurul lucru la care ne intrec bulgarii e turismul, ei stiu sa se promoveze mai bine turistic decat noi.
Pe la sfarsitul lui august am fost cu autocarul in vestul Bulgariei si in afara de Sofia toate orasele pe care le-am vazut erau foarte saracacioase, chiar si satele erau darapanate si neingrijite.
Sa zic asa cred ca noi suntem cu un nivel peste ei.
Ah si la drumuri stau mai bine decat noi, au autostrazi mai multe decat noi.

| Drake21 a răspuns:

Pe partea politica ma intereseaza m ai mult Bulgaria, nu stau sa compar tarile, in amandoua tari e loc de m ai bine, era bun o legatura mult m ai puternica cu Bulgaria si sa jucam amandoua tari pe aceeasi mana in europa pentru un cuvant m ai greu de spus

| Gnomzy a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere, luând în calcul statisticile, România ar fi pe primul loc iar Bulgaria pe al doilea.