| Lightning1997 a întrebat:

Daca temperatura aerului din zona unui aeroport scade pana la minus 15 ziua si minus 20 noaptea, se mai pot face zboruri cu pasageri in zona? Aveti exemple de zboruri din anii trecuti la temperatura asta? La nordul Europei ma refer Avioanele cum se comporta in aceste conditii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista instalații de degivrare a avioanelor. Drept dovadă că zboară fara problemele in Alaska, Siberia

| mihai69 a răspuns:

Da.

| gabicoo a răspuns:

Există instalații de degivrare pe toate aeroporturile.

| Standt a răspuns:

Tu crezi ca in Alaska e vara tot timpul? Sau in Siberia? Si acolo zboara avioanele.