| VladForaru94 a întrebat:

Luni voi pleca in Anglia, si am un ceai foarte foarte bun pe care vreau sa'l iau cu mine.Am doua cutii de ceai verde Celmar, frunze deshidratate, nu pliculete.Problema este ca arata cam suspect frunzele alea, de parca ar da impresia ca ar fi vreo planta halucinogena, etnobotanice etc.N'as vrea sa am probleme la control la aeroport si apoi sa risc sa mai pierd si avionul din cauza a doua cutii de ceai.As putea sa deschid pachetele sa le arat si lor, sa le dau sa miroasa, fiindca... apropo, miroase extraordinar de placut.Voi ce spuneti? Sa fac trafic de ceai sau nu?

Răspuns Câştigător
| ancaflorian a răspuns:

Am calatorit destul de mult si de obicei sunt foarte atenta la termenii si conditiile companiilor aeriene, insa nu stiu despre niciun fel de limitare de a transporta ceai in bagajul de mana. Te-as sfatui insa sa nu desfaci pachetele, sa fie sigiliate (pana si folia de celofan care este de obicei pe deasupra la ceai). De ce nu il pui in bagajul de cala? Repet, nu cred sa fie vreo problema, dar pentru linistea ta...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune l la cala si gata. si tu duci ceai in tara ceaiului? lol

| cristimihailov a răspuns:

Baga-l la cala. Acolo cel putin te verifica la aterizare. Si oricum o vor face cu cainele.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,ar parea suspect.Te sfatuiesc sa eviti complicatiile.