| LisaJulie a întrebat:

Pentru cei care ați locuit în Franța cum este acolo și cum sunt francezii? Dar Marea Britanie? Cum sunt britanicii

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt baieti buni. Dacă si tu esti baiat bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cum sunt francezii, dar stiu foarte bine cum sunt englezii din UK: snobi, aroganti, rautaciosi si rasisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii vorbesc franceza altii engleza.

| Ilovedinero a răspuns:

Eu nu locuiesc in Anglia doar ca merg de 6-7 ori pe an la fratele meu si stau 1 saptamana-2.Sunt destul de ok, depinde in mare parte de zona.Sunt si cartiere de genul Ferentari cu brigazi, mafie etc dar daca nu te amesteci si pur si simplu esti un om normal e super ok acolo.

| ClaRa91 a răspuns:

In UK este in regula, vorbesc de britanicii albi care isi vad de treaba lor. Te poti baza in ajutorul lor si-i poti avea membrii de incredere in echipa. Bineinteles si tu trebuie sa fii in regula.

| Anonimacereajutor a răspuns:

Mai bine te duci in Marea Britanie, fiindcă in Franța e naspa deșii salariile sunt destul de bune, oamenii lasă foarte mult de dorit, cel puțin cei nativi, dacă nu vorbești franceza la perfecție sau cât sa te înțeleagă nici nu te baga in seama, sunt răutăcioși, triști, și foarte rasiști….și nu vor sa învețe engleză deloc, nici Adulții nici copiii….