| Xander112 a întrebat:

Salut! De sarbatori voi voi merge pentru 8 zile in Oslo. Ce as putea vizita in acest oras, dar si in imprejurimi? Nu mai departe de 4-5 ore de condus. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

De la palatul regal e o strada lunga care te duce pana la cladirea operei, o plimbare foarte placuta. Portul de agrement merita neaparat vazut. In imprejurimi sunt destule dar Bergen e pe primul loc in opinia mea. Daca merg din nou in Norvegia nici nu imi bat capul cu Oslo merg direct in Bergen -e un orasel superb, cladiri colorate care par ca ies direct din mare, faleze si promenade, parculete si cafenele plus ca are o atmosfera placuta in general.
Daca esti pasionat de ski (si vrei sa platesti extrem de scump pentru asta) desigur mergi si la Lillehammer -s-au tinut jocurile Olimpice de iarna acolo si toata lumea pare sa tina minte. Partie bine intretinuta, orasel cochet, ski lift, etc. Daca mergi noaptea de podul Vingnes spre Lillehammer o sa ai o privatise de povste

1 răspuns: