| Nomy988 a întrebat:

Salutare! Am o dilemă și poate cineva reușește să mă ajute cu informații. M-am angajat în luna iulie în sistemul bugetar, iar în cursul lunii noiembrie am primit câteva sute de lei pe cardul de vouchere de vacanță. În cursul lunii iunie am înțeles ca urmează să primesc tichetele de vacanță pentru anul 2024. Mai multe persoane mi-au spus ca automat când îmi vor intra voucherele de vacanță în iunie, pe cele de anul trecut nu le voi mai avea pe card. E posibil așa ceva? Dacă ele expiră în noiembrie, este posibil ca acum din iunie să nu le mai pot folosi? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Din câte știu, tichetele de vacanță expiră în luna mai a anului următor. Deci, da, în luna iunie, când vi se vor vira sumele aferente anului 2024, cele din 2023 vor fi deja expirate.

| Anonimul151 a răspuns:

Uită-te în aplicație să vezi când expiră acele sume. Din câte știu există un anumit termen limită, după suma aceea de pe card expiră și nu o mai poți folosi.