| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă poți trece vama cu spray de auto-apărare, cu piper? Folosit, bineînțeles, in scop de autoapărare, in țara in care urmează sa ai concediul, pentru orice eventualitate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine nu-l lua la tine.

| 4evergentleman a răspuns:

Îți dă amenda pe loc, daca nu o plătești nu te lasă să îți continui drumul te opresc pe tine și pe toți ceilalți până când cineva plătește amenda. Mai bine îți iei din țara respectivă spray de ăla decât să te riști. Pe ei nu îi intereseaza in ce scop este, o sa te persecute.

| 4evergentleman a răspuns:

Pe mine m-au oprit în Germania și am pățit o! La noi nu știu cum e dar mai bine lasa-l acasă