| georgesur a întrebat:

Asupra cui se manifesta nociv "poluarea electromagnetica" a mediului?

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Asupra florei, iar in ultmul rand asupra noastra, o sa inspiram un aer lispit de omogenitate!

| Arthur a răspuns:

Printre cele afectate sunt şi albinuţele care, datorită sistemului lor de orientare, sunt "bruiate "şi nu mai recunosc drumul spre casă. Acelaşi lucru se întâmplă şi cu unele păsări. Vegetaţia suferă şi ea în cazul creşterii nivelului de radiaţie electromagnetică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai probabil asupra oamenilor. Animalele din acest punct de vedere sint mult mai evoluate decit oamenii si au invatat sa deosebeasca radiatiile naturale ale pamintului de cele artificiale. Din fericire nu s-au semnalat cazuri majore de dezorientare in spatiu la animale.