| Flav a întrebat:

Ma adresez tuturor persoanelor din Galati (si nu, numai). Cine este liber duminica viitoare pentru o actiune de curatire a orasului, o actiune de voluntariat? Informatiile le veti gasi in link-ul de mai jos iar cine doreste sa participe rog sa ma contacteze pe privat c-un mesaj.
Aceasta actiune este prelungirea initiativei userului furni cu care am hotarat pe data de 16-17 octombrie sa facem ceva caritabil, in scopuri nobile pentru orasul nostru.
Din pacate, nu pot participa la aceasta actiune urmand ca-n acea perioada sa fiu in Bucuresti din motive personale si bine fondate. Totusi, cei care doresc, pot si au placerea de a veni, rog sa ma contacteze si poate reusim sa strangem cativa useri T. p. u.
Am dorit sa afisez acest lucru pe miercuri incolo, dar inscrierile se fac pana atunci pentru o mai buna centralizare si organizare.
In speranta ca voi gasi macar un om care sa participe( desi ma simt oarecum ciudat si urat ca "cer" anumitor persoane ceva, iar eu nici macar nu particip), sper ca sa nu uitam ca mai exista si lucruri care se pot face si fara a primi o valoare banoasa.
Multumesc pentru intelegere si sper ca peste o saptamana sa revenim cu poze si cu sentimentul c-am facut ceva pentru oras, pentru noi, pentru toti.

5 răspunsuri:
| Flav explică:

Lol, am uitat ce-i mai important. Link-ul :).
http://www.ecogalati.blogspot.com/

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Stiu ca poate suna ciudat, dar cred ca o sa pot lua parte. Macar vreo doua-trei ore. Maine aflu daca am fost acceptat la un workshop in Braila, si duminica plec de acolo mai de dimineata, ca vreau sa vizitez si Galatiul. happy

| marry a răspuns:

Imi pare rau ca nu voi fi in Galati atunci...as fi venit cu placere dar din motive personale nu pot ramane in oras big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam putini raspund, Flav. Dar eu nu renunt. Revin cu o postare miercuri, ii contactez in privat pe toti cei care la primul apel au raspuns pozitiv si vineri incepem. Noi suntem cativa din Baia Mare care vom dona sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar actiunea cine o face? ai initiat-o tu, sau este un grup care face voluntariat?