| Nico97 a întrebat:

Dau funda :
Stie cineva vreo activitate (in Bucuresti) la care minorii pot face voluntariat?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ca si copil sau pe vara ( aici depinde daca ai sau nu pana in 16 ani) poti face urmatoarele:
1. Impartit pliante
2. Asigurari auto, etc
3. Evenimente de carte sau de alta natura.

Acestea se gasesc de obicei pe internet sau daca iti intrebi prietenii, depinde in mare parte daca iti doresti sa faci bani sau nu.

1 răspuns:
| diaac a răspuns:

CRED ca se poate face voluntariat la Fundatia Principesa Margareta a Romaniei si de catre minori. Dar nu stiu daca poti sub 16 ani. Nu am informatii exacte, dar poti intreba. Vezi pe site-ul lor daca te intereseaza si mai multe informatii la ei daca primesc minori ca voluntari si in ce conditii: http://fpmr.ro/