| georgesur a întrebat:

DN66A, dupa reabilitare/asfaltare, va străbate rezervaţia Parcului Naţional Retezat de la Cămpul lui Neag pănă la Băile Herculane.
Necesitatea lucrarilor de reabilitare este invocata de autoritatile locale si centrale pentru dezvoltarea turismului si a zonei, organizatiile ecologiste se opun, invocind "distrugerea" unui ecosistem pe care l-au calificat drept "unic in Romănia".
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=630789
Ce parere si solutii aveti?

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Pai, la noi toate lucrurile se fac cu "cap", ca de obicei. Solutia ar fi sa se "evapore" fondurile. thinking