| Mov10 a întrebat:

Hey am 14 ani si vara asta as vrea sa devin voluntar(a) la ceva nu stiu sa ajut lumea orice doar ca nu stiu unde si cum daca stiti spuneti-mi

4 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Poți face voluntariat stând 2-3 ore cu bătrânii de la vreun azil sau cu niște copii de la orfelinate, eventual să le duci fructe sau jucării. e frumos din partea ta ce vrei să faci. happy

| Simpatic a răspuns:

Incearca la crucea rosie, nu stiu daca te incadrezi cu varsta, dar incerci nu.Sau u vrei un job,sa stii ca a fi voluntar inseamna a ajunta din placere, fara remuneratie, gratuit si neconditionat.

| katy a răspuns:

Poti ajuta animalutele facand voluntariat.inscrie-te in protectia animalelor,poti ajuta mergand la centre de adaposturi cu animale, pozandu-le cerand informatii despre acele animale, gasesti mai multe detalii pe www.protectiaanimalelor.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vreathinking poti sa imi dai id tau te rog?