| Gheorghita_Emanuel_2001 a întrebat:

Am nevoie de un cuvant care sa inceapa cu litera H (se va infiinta un club de voluntariat si trebuie sa gasim un cuvant pentru litera H care sa aiba legura)

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Salut! Ia dicționarul, dă la litera „H" și vezi acolo sugestii.

Pe bune acum, dacă nu avem habar măcar despre ce e clubul de voluntariat, degeaba tot spunem cuvinte care încep cu "H".

| Cozma_Aurora-irina_1962 a răspuns:

High care; cred ca suna bine. Multe denumiri sunt in engleza, in domeniul voluntariatului. Avem, ca exemplu, HHC (Hope and Homes for Children )
Daca e obligatoriu sa fie in limba romana, ar putea fi,, Hai sa fim mai buni!``. Mult succes va doresc!