| anonim_4396 a întrebat:

Stau in Ploiesti, in zona de vest, unde pot recicla hartie - undeva aproape de mine? Ca nu am cu ce sa car plasele cu hartii.

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Poti sa iei un taxi big grin

| fabiola a răspuns:

Nu stiu daca exista in zona de Vest a orasului dar am auzit ca in centru pe linia tranvaiului 104, pana sa ajungi la noua maternitate, exista asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incarca hartia pe un carucior din alea de facut piata, daca nu ai poti cumpara, atentie la roti sa fie solide, dupa ce ai terminat cu hartia, iti ramane pentru cumparaturi; sau poti cere imprumut de la o prietena!
alta varianta cu o valiza cu rotile;
alta varianta: vezi in ce cartier este centrul de colectare, vezi ce magazine sunt prin preajma sau ma rog un loc pe care ai vrea sa-l vezi, vizita ceva sau pe cineva, asa ca platesti un taxi si duci hartia apoi iti faci programul personal;
alta varianta, gasesti un "sponsor" ecologist care sa se ofere sa te duca cu masina si cu hartia;
poate altii au alte idei... :-D