| tadeee a întrebat:

Daca masina are civ de Romania mai trebuie sa ma prezint la rar cu ea

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie, de regula trebuie sa te prezinti la RAR daca este nevoie de omologarea unor modificari sau pentru ITP.

| mitranbghs a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca Putin ar fi atacat de vreo alta alianta ianfara de NATO ar avea sanse sa il invinga? daca s-ar ajunge acolo ar da cu bomba in toti sau doar in tarile respective?

| darrio2007 a răspuns (pentru mitranbghs):

Cam care ar fi legatura intre ce ai scris tu si raspunsul lui?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te referi la procesul se vânzare cumpărare... Nu, nu trebuie sa treci pe la rar

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru omologare, nu.
Dar sunt alte situatii pentru care este necesara prezentarea la RAR, cum ar fi eliberarea unei noi CIV in cazul in care nu mai este loc la rubrica proprietari, s-a retinut certificatul de inmatriculare sau s-au modificat date constructive.