| wrestlingghabbs a întrebat:

Daca ai bacu ce beneficii ai in plus? Am inteles ca cica poti sa avansezi ca sa ce? De exemplu avansezi la unele joburi si iti dau cu 200-400lei mai mult si ai mai multe responsabilitati, plus ca poti si fara bac sa ajungi sa muncesti la birou.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul beneficiu e ca s-ar putea ca din 100 de locuri de munca in 90 sa nu te primeasca fara bac.

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai automat "beneficii" în plus, ci ai perspective mai largi. Fiecare nouă diplomă îți oferă mai multe opțiuni și acces la joburi la care nu ai fi avut acces înainte. Dacă poti sau nu să transformi aceste oportunități în beneficii reale, asta depinde de tine.

"plus ca poti si fara bac sa ajungi sa muncesti la birou. "

Ce înseamnă pentru tine "să muncești la birou"? La birou muncește și paznicul unei clădiri de birouri, și directorul companiei care are sediul acolo. Nu toți oamenii care "lucrează la birou" se află la același nivel, iar doar faptul că "lucrezi la birou" nu este automat vreo mare realizare.

| wrestlingghabbs explică (pentru johnnny123):

Pai da dar sunt joburi unde avansezi si iti da bani foarte putini si ai multe responsabilitati.

| johnnny123 a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

Ok, atunci nu te mai obosi să evoluezi, ce rost are... Rămâi pe vecie la nivelul de acum.