| Lupică27 a întrebat:

Mi-au intrat in atentie niste faze cu Dorian Popa in care el vorbeste despre munca si da sfaturi celorlalti sa munceasca, el care era un amarat de pseudo-artist si s-a imbogatit din vizualizari pe Youtube, distrusi care il urmaresc cu patos zilnic.
Se scalambaie ca un terminat zici ca are 5 ani, om la 40 de ani sau cat are si ne vorbeste noua de munca.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai asta e societatea pe dos in care traim. Ti se pare normal ca un fotbalist sa cistige cu mult mai mult ca un sahist? Primul se antreneaza din cand in cand, acolo 1-2 antrenamente pe zi, maxim 2-3 ore. Al doilea, ani intregi, minim 8 ore pe zi. Sau ca niste toante care se despuie online aduna donatii instant si unii care vor sa stringa pentru proiecte cu cap (vezi Calendarul Stiintific, ca exemplu) abia-abia de reusesc sa scoata minimul necesar...

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Invidie tipic romaneasca

| Lupică27 explică (pentru RAY):

Da, sunt foarte invidios!

| RAY a răspuns (pentru Lupică27):

Omul ăla a explicat de ce se comporta așa? Asta atrage audienta in Romania,nu este matur desigur,dar asta vrea publicul lui,e și gândirea aia idealistă,pozitivă, oamenii vor iluzi, speranțe, omul în casa lui nu e așa, asta e o fațadă a ceea ce vrea publicul să vadă

| Lupică27 explică (pentru RAY):

Pentru mine tot un steroidizat scalambaiat ramane.

| RAY a răspuns:

A fii fotbalist înseamnă antrenamente de mic,multa munca,displicina,alimentație strictă,accidentări,efort mare care poate duce la boli cardiadice,nu e ușor să fii fotbalist,nu toți câștiga bine, sunt uni care câștigă alți din liga a doua, treia cât salariu mediu pe lună, desigur că și munca intelectuala contează, fiecare după merit

| RAY a răspuns:

O fata frumoasa poate face ușor 200 de euro pe zi din prostituție vs un medic care la început are 1000 de euro pe lună, viața nu e corecta, fiecare se descurcă cum poate

| MistarGoGu a răspuns (pentru RAY):

Daca este " independenta " face banii aia! Cu " impresar " si o cotizație pe la Politie mai scade 50 %! Daca e fata deșteaptă si are " spate " sigur! Vreun bastan!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea sa dai și tu sfaturi oamenilor să se vaccineze chiar daca nu ai făcut-o, că știi că aia e calea corecta. Așa că face zice Popa nu ce face

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai atit de mult timp liber incit sa il bagi pe botoxatul ala in seama? Te invidiez.

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum zici matale.
Unii care fac bani din scalambaiala pe Youtube dau sfaturi despre munca, nu te deranjeaza?
Eu lucrez nu ma scalambai si banuiesc ca si tu la fel.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Pai asta e societatea pe dos in care traim. Ti se pare normal ca un fotbalist sa cistige cu mult mai mult ca un sahist? Primul se antreneaza din cand in cand, acolo 1-2 antrenamente pe zi, maxim 2-3 ore. Al doilea, ani intregi, minim 8 ore pe zi. Sau ca niste toante care se despuie online aduna donatii instant si unii care vor sa stringa pentru proiecte cu cap (vezi Calendarul Stiintific, ca exemplu) abia-abia de reusesc sa scoata minimul necesar...

| MistarGoGu a răspuns:

Oricum Dorian este varianta " soft "! A inceput aproape de copil cu Lala Band si filmări! Ma întreb câți copii / adolescenti ar avea răbdarea sa stea 6-8 ore la studio sau la filmări?
Poate mai mult!
Multi care incep viața artistică de mici om cam iau pe " miriste " cu droguri, băutură, fumat si c#+vasareala!
Sau risipesc banii pe masini de lux si alte nebunii!
Nu am auzit fata sa iasă public sa spună rele despre el la modul s-a purtat urat cu mine, m-a pipăit sau alte alea!
Chestie de gusturi! Si nu o fac pe avocatul ca nu ma plăteste spun parerea personala!

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Pai si pe dorian l-au prins ca a fumat maricica si se comporta de parca nu ii venea sa creada laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Daca era adult era răspunderea lui legală! Oricum mucosii de azi " sar peste ierburi " la chestii mult mai HARD si mai nocive! Iarba iti da maxim o stare euforică similara cu o BETIE zdravănă! De la 2-3 fumuri de canabis nu a crăpat nimeni! Asta este MAREA temere a industriei farma! In trecut canabis se folosea ca anestezic pana sa apara nenorocitele de chimicale de azi!

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Da man, iti dau dreptate eu faceam referire strict la reactia lui Dorian.
Canabisul are multe intrebuintari medicale.

| RAY a răspuns (pentru Lupică27):

Canabisul devine tot mai popular și în medicina, dar nu te pui sa șofezi după ce ai băgat iarba, sunt multe medicamente care după ce le iei nu ai voie sa șofezi, putea comanda un Bolt

| MistarGoGu a răspuns:

Acum 3 ani printr-un contact al meu am facut 5 zile figurație intr-un film produs de niste italieni aproape de Brasov la Racos! Era un fel e de western! Nu m-a interesat partea financiara ci modul de organizare pe platou, proceduri si alte chestii de productie! Se filma 12 -14 ore pe zi sau chiar de noapte! Am prins 3 nopti de filmări si te asigur ca nu era " relaxare la bar "!

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Nu-l condamn pe Dorian pentru ca a jucat in telenovele ci pentru faptul ca se lafaie in bani nemunciti si el traieste din vizualizari pe Youtube si reclame.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Daca Dorian se " lăfăie " in bani ce sa mai zic de aia de dincolo! Dorian e degetelul mic de la picior! Ti se pare tie un 50 Cent, Snoop Dog sau altii mai " evoluati "!?
Daca analizezi textele melodiilor cam aceleasi " aberații " ca la noi : bani, droguri, lux si c##v€! Doar ca pe alte ritmuri muzicale!

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Bravo că îți place cultura

| MistarGoGu a răspuns (pentru RAY):

Era la modul ironic?

| RAY a răspuns (pentru MistarGoGu):

Poți vedea pe canalul meu de Youtube că iubesc știință, cultura, filozofia, pshiologia

| MistarGoGu a răspuns (pentru RAY):

Cum se numeste? Canalul tau de YT?