| alb3rtexe a întrebat:

Buna seara TPU

Ziua iubitei mele e pe 1 iunie, am avut cam multe intamplari in relatie, ideea e ca isi face ziua si nu vreau sa ma duc, nu vine niciun baiat pe care sa l stiu si sa stau cu el, o sa fie naspa, vine si fostul ei cu prietenii lui, vine un baiat cu care sunt certat, o sa iasa sigur bataie

Ceva scuze sa nu ma duc?
Ma gandeam sa ma imbolnavesc intentionat sau sa-i zic sa luam o pauza cu o sapt asa inainte

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, eu nu inteleg ce cauta acolo fostul ei iubit. Nu are ce sa caute acolo. Mie mi se pare un mare "red flag" ca l-a invitat.
Il cheama pe ala impreuna cu gasca lui, il mai cheama si pe unu' cu care esti certat...pare ca face totul ca sa nu te duci sau daca te duci, sa te puna intr-o situatie extrem de neplacuta. Pare un plan.
Nu cumva asta e o modalitate foarte urata de a se desparti de tine? Nu cumva ii curg balele dupa fostul si vrea sa se combine din nou cu el?

| alb3rtexe explică (pentru wildthing):

Ai mare dreptate in ce zici, acum 2 sapt m-a inselat cu fostul asta care vine, am iertat o pentru ca trece printr o perioada grea cu parintii ei, a promis ca se schimba (sunt sigur ca nu), si mda toata situatia e cam imbarligata, sunt f multe lucruri de zis

| Violleta2022 a răspuns:

Ca iubit nu ai cum sa lipsesti de la aniversarea iubitei, mai ales ca esti invitaul ei cel ami important.

Oricum nu are nici o importanta daca vin alti barbati pe care ii cunosti sau nu, fiindca nu de aia esti invitat la petrecerea iubitei tale, esti invitat acolo doar pentru ea, fiind o datorie morala si ar trebui sa fie si una de suflet, fiindca se presupune ca este femeia pe careo iubesti, o respecti si conteaza enorm pentru tine.

Daca Nu ai de gand sa te duci, spune-i din timp fetei, ca minciunile cu imbolnabitul nu fac decat sa aneasca persoana respectiva si toti prietenii ei sa o barfeasca pe ascuns. De ce ai vrea sa-i strici ziua de nastere?

Spune-i chiar azi ca nu mai ai chef de ea, ca esti zgarcit si nu vrei sa-i cumperi cadou, sau pur si simplu ca nu o mai vrei de iubita, decat sa-i faci acel necaz taman la petrecerea de ziua ei.

| alb3rtexe explică (pentru Violleta2022):

Inteleg perfect punctul tau de vedere si rezonez cu ideile tale, dar n as putea sa stau acolo efectiv pe scaun fara niciun prieten ceva, am uitat sa mentionez ca m-a inselat cu fostul asta care vine, acum vreo 2 sapt, 2 sapt in care m-a mintit incontinuu ca nu a facut nimic cu el (totul s-a intamplat la ziua unei prietene de a ei, s au sarutat de mai multe ori, mi-a zis chiar ea acum vreo 3 zile)

| Violleta2022 a răspuns (pentru alb3rtexe):

Atunci fii serios si cinstit si spune-i adevarul, rupanad relatia cu ea, fara sa mai inventezi mincinui, care te pun intr-o lumina proasta, in fata tuturor prietenilor, familiei ei chiar si prietenilor tai care vor afla adevarul josnic.

Nu stiu cati ani ai, dar nu prea ai tu ideea cum este sa mergi la petreceri unde esti invitatul de onoare, fiindca vei fi prezentat ca iubitul fetei, taman in ziua ei de nastere, deic toti ochi vor fi pe tine.
La nici o petrecere nu mergi sa stai cu baietii, decat daca esti copil de scoala generala si iti este rusine de fetei, dar in lume atinerilor si adultilor, barbatii stau alaturi de partnerele lor, danseaza cu ele, glumesc in jur, dar sunt tot timpul alaturi de fata care le este draga si pe care o iubesc.

| mihai69 a răspuns:

La așa arfe, aia numai iubită nu îți e.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica o sa iasa bataie? Nu sunteti in filmele cu gangsteri, calm down.laughing Decat sa minti sau sa mergi si ii strici ziua, mai bine stai acasa si-i spui adevarul, ca nu vei avea cu cine socializa, asadar nu te vei simti deloc bine.Adevarul e cel mai intelept, pe cand minciuna are picioare scurte.Bafta!

| sofisis a răspuns:

Orice scuza i-ai baga o sa dea naspa. Spune-i adevarul sau daca nu mai vrei sa fii cu ea, spune I asta

| AliGab a răspuns:

Cum Dunnezeu sa isi faca ziua, ti sa fii prietenul ei si ea sa invite pe fostul? Eu una nici nu as mai sta pe ganduri...as lasa-o definitiv

| TheGentleman a răspuns:

Mi se pare greșit că te deranjează prezența fostului ei prieten, e doar un prieten până la urmă

Spune-i că ești răcit cobză, ai febră și frisoane, eventual apelează și la makeup și joacă teatru puțin.

Ca-n Tom și Jerry când Jerry îl pictează pe față ca să-l facă să creadă că are variolă sau ce naiba avea. Și gata

| Anonimboy111 a răspuns (pentru TheGentleman):

Mie mi se pare mai gresit ca iubita lui inca vorbeste cu fostul ei, inseamna ca inca e ceva intre ei ca altfel nu mai vorbea
cu el, nu ii ajunge un baiat? ii trebuie mai multi barbati?

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu pare deloc ok pentru tine fata asta. Nu e nicio scuza sa te insele, oricate probleme ar avea. Sa te puna sa stai cu fostul ei si cu alt tip cu care nu te intelegi mi se pare de o imaturitate uriasa.
Gandeste-te daca relatia asta te streseaza mai mult decat te face fericit, pentru ca e un semn destul de important ca tu vrei sa gasesti o scuza ca sa nu mergi la ziua ei.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai cum sa nu te duci, esti iubitul ei, ar fi super aiurea sa nu te duci. Pur si simplu ii eviți pe acei oameni cu care ai avut conflicte si pe fostul ei( deși nu înțeleg de ce e invitat si fostul dar, ma rog). Mai stai cu iubita ta, in rest daca chiar nu găsești cu cine sa socializezi stai singur într-un colț si aștepti sa se termine si aia e.

| NataLee a răspuns:

Mai bine ii spui ca nu e normal sa vina el