| andreiadrian9 a întrebat:

Cum explicati faptul ca au existat oameni pe negativ amarati sinucigasi automutilatori care ori detestau specia umana ori nu o intelegeau se simteau rau insuportabil ori erau inexistenti si au murit,ganditi-va ca fiind adevarat acest fapt e practic imposibila existenta unui Creator Dumnezeu care sa fi fost inferior si sa fi creat:florile, oamenii buni deosebiti pacatosi gen Alexandru cel Bun domnitor al Moldovei intre 1400-1432, Ana zana cea buna,Iisus Cristos oaie ratacita Iesua adica s-a scapat iubind si mancand pacatuind,sfinti puri, pat paterni..Neptun Babilon,Jupiter Gomora normali de exceptie,Pluto Pluton pluonul de executie etc.n planete diferite si stele colorate pacatoase necazatoare, pietre pedepsitoare cazatoare deci e practic imposibila Creatia rezultand ori un Creator nebun ori inferior pacatos ori oaie ratacita?! Tocmai v-am demonstrat matematic stiintific faptul ca existenta unui Creator e imposibila.Ce parere aveti? Sunteti subiectivi partinitori orbiti de diferite interese si nu realizati realitate adevarul?

12 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Tot ce ai demonstrat e ca nu poti formula o propozitie coerenta rolling on the floor

| andreiadrian9 explică (pentru mODIN):

Daca nu intelegeti dvs.nu inseamna ca e incoerenta, cine trebuie intelege. Poate ca va dor mesajele si nu vreti sa acceptati realitatea dramatica iadul mai ales al victimelor din istorie biblie.Sigur ca va repet:au existat si amarati de pe negativ prea nefericiti prea nevinovati care ori erau prea buni si nu au putut nici macar manca ori s-au sinucis deci va repet e imposibila existenta unui Creator nebun ambiguu sau inferior.

| andreiadrian9 explică (pentru mODIN):

Este incoerenta ori ca nu o intelegeti dvs ori ca va doare si nu vreti sa intelegeti.Va repet:e imposibil ca un Creator sa fie inferior Creatiei,va repet au existat prea nefericiti prea nevinovati sinucigasi ori prea buni amarati care nu au putut nici macar manca si au murit,au existat si morti la nastere si nebuni oi ratacite si bolnavi si criminali in serie si batjocoritori si buni pacatosi desavarsiti deosebiti si cristosi isusi iesua si sfinti puri si pat paterni., exista stele colorate pacatoase necazatoare si pietre pedepsitoare cazatoare, creatorul nu se arata si suntem muritori, a, si n planete si biblia ambigua rezulta stiinta selectie naturala legea junglei Cain si Abel.Imi pare rau dar Stiinta e adevarata, Dzeu nu exista.

| mODIN a răspuns (pentru andreiadrian9):

Nu am zis ca e incoerent din cauza complexitatii argumentelor. Tu, domnule, nu vorbesti limba romana suficient de bine cat sa dezbati lucruri de genul. Aproape 500 de cuvinte in intrebare si comentariile astea, si vad virgula folosita de doua ori.

| sierra1 a răspuns:

"Cum explicati faptul ca au existat oameni pe negativ amarati sinucigasi... acest fapt e practic imposibila existenta unui Creator Dumnezeu"

mai dă(dea) și el RATEURI!

| andreiadrian9 explică (pentru sierra1):

Cu tot respectul stimate domn aveti simtul umorului dar va repet faptul ca unii nu au dat rateuri ci au fost fara aparare iar Dumnezeu Creatorul e imposibil sa fie inferior Creatiei si sa fie ambiguu.Rezulta selectie naturala legea junglei:Cain si Abel vedeti biblia, istoria!

| sierra1 a răspuns (pentru andreiadrian9):

N-ai ințeles: rateurile le dă(dea) creatorul din viziunea ta

| andreiadrian9 explică (pentru sierra1):

Au existat oameni pe negativ prea nefericiti prea nevinovati care nu au putut nici macar sa manance si au murit si sinucigasi, iti repet Creatorul ar fi inferior pacatos daca ar exista deci e imposibil. Mizati doar pe un sarpe ko inscenat si pus tot de calaii pamanteni Dominus ori dominatori! Acei calai au eliminat ilegal mincinos si fraudulos specia umana umanitatea care era desavarsita dar a fost luata prin surprindere de catre negativii imprevizibili nebuni sau monstri calai vedeti istoria biblia!

| sierra1 a răspuns (pentru andreiadrian9):

~andreiadrian9 : Acei calai au eliminat ilegal mincinos si fraudulos specia umana umanitatea care era desavarsita~?

cred că Schopenhauer se răsucește in mormânt!

| andreiadrian9 explică (pentru sierra1):

Sierra1,in trecut nu au fost showuri,spectacole ci atrocitati,crime,umiliri, batjocoriri, torturi ale umanitatii de catre negativii dar rai in fapt calai! Studiati, cititi istoria, biblia!

| andreiadrian9 explică (pentru sierra1):

Descompuneri,foc,terori,boli..cititi biblia, istoria!

| sierra1 a răspuns (pentru andreiadrian9):

~| andreiadrian9 : Studiati, cititi istoria, biblia!~

nu, merci.
Studiază tu, in schimb istoria și științele