| Sportacus123 a întrebat:

Am început să am o obsesie cu spălatul pe dinți. Cum să mă controlez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai revenit? Parca erai suspendat?
Spala-te pe dinti, care-i problema?

| gabicoo a răspuns:

Parcă aveai contul suspendat pe TPU. Pentru a doua oară.
Cum se întâmplă minunea că tot revii?

| Dismally a răspuns:

Gandindu-te ca iti vei distruge smalul de la spalat excesiv, am patit si eu.

| Lupică27 a răspuns:

Pe TPU zici ca e la balamuc, numai dilai sa mor eu, era unu mai devreme care el vrea domne sa se faca gardian la parnaie cu epilepsie.
Du-te ba si lasa-ne, stergeti contul si apuca-te de chestii serioase.

| BobTheCat a răspuns (pentru Lupică27):

Este doar un troll care nu are ceva mai bun de facut cu viata lui. Melodia aceasta s-ar potrivi cel mai bine situatiei!;) https://www.youtube.com/......tps?/watch

| ioana748 a răspuns:

E ok. Spala te pe dinti de cate ori simti nevoia.

| LisaJulie a răspuns:

Normal ar trebui sa te speli dupa fiecare masa

| Felissa13Eden a răspuns:

Si eu aveam obsesia asta cand purtam aparat dentar. O sa te plictisesti cu timpul sa te speli ca disperatul.

| ALM2000RO a răspuns:

Adică te speli de mai mult de două ori pe zi? Sau doar te gândești obsesiv la igiena orală?

| Sportacus123 explică (pentru ALM2000RO):

Mă spăl de foarte multe ori pe dinți.

| Lupică27 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Nu le mai dati ma apa la moara astora, nu vezi ca are dunga rosie pe buletin?

| Sportacus123 explică (pentru Lupică27):

Cu ce ți-am greșit ție personal? Ți-am făcut rău ție sau familiei tale de mă jignești?

| ALM2000RO a răspuns (pentru Sportacus123):

Pur și simplu te sfătuiesc să te gândești că de două ori pe zi e suficient, mai ales dacă folosești și ață dentară + apă de gură.

| ALM2000RO a răspuns (pentru Lupică27):

Cum adică are dungă roșie pe buletin? Nu înțeleg expresia asta (prima dată o aud)...

| Lupică27 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Cand o sa te faci tu mai mare o sa intelegi.

| ALM2000RO a răspuns (pentru Lupică27):

Am 24 de ani.

| Lupică27 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Trist!

| ALM2000RO a răspuns (pentru Lupică27):

Nu mai e nevoie să-mi explici, am dat un search pe google și am găsit happy

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Poate fi o tulburare obsesiv-compulsiva. Nu ar strica o vizita la psiholog/psihiatru.
Imi aduc aminte ca acum 4 ani,cand eram in carantina, eram obsedata sa ma spal pe maini,plus ca dupa ma dadeam si cu dezinfectant sau spirt pe maini, dar intr-o seara, dupa ce am venit de la baie, era si mama pe acolo si a zis ca sa nu ma mai spal, si asa pot spune ca am scapat de obsesia asta.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Este ceva bun, după părerea mea!

| ariel13 a răspuns:

Spală-te n-o problem măcar nu-ți pute gura.

| ariel13 a răspuns (pentru ariel13):

P.S Eram ironică dacă e gravă obsesia du-te la un specialist.