| LaviniuA a întrebat:

Daca beti apa de la robinet o lasati sa curga mai mult timp, pana se raceste? Cum ar veni sa se duca impuritatile?
Aici cand dau drumul vine calduta cativa litri asa... apoi rece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Calduta cativa litri? Poate fi si rece cu rugina plus alte impuritati. Temperatura nu este un indicator pentru asta.Eu recunosc ca nu am aceasta problema, depinde mult de zona/oras.Suna si ca o risipa enorma sa irosesti litri intregi pentru o gura de apa.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,închid

| LaviniuA explică (pentru ReddY25):

Pai si daca vine apa coclita cu gust de rugina?

| ReddY25 a răspuns (pentru LaviniuA):

O scuipi rolling on the floor

| LaviniuA explică:

Vreau sa zic, fac pietre daca nu o las sa curga?

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Sunt ani multi de cand nu beau apa direct de la robinet.
Am un filtrucare împiedică dezvoltarea bacteriilor și a altor contaminanți microbiologici.
Cu o eficiență de 99.9% înlătură plumbul, algele, rugina, sedimentele, particulele de nisip și nămolul.
Împiedică creșterea și elimină bacteriile dăunătoare precum E.colli, Holera, Salmonella, Kiebsiella în proporție de >99.9%
Reduce Turbiditatea, Cryptospodorium, Giardia și alte Chisturi în proporție de 99.9%
Oprește viermele de Guineea.

| LaviniuA explică (pentru AndreiBistriteanu):

Filtru din ala de se pune sub chiuveta?

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru LaviniuA):

Da.L-am luat de la WTS.