| DaciaRomania a întrebat:

La voi e obicei sa primiți și să purtați de Paști haine noi? De exemplu?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu port haine curate mereu, nu am o traditie in a imi lua haine noi cu ocazia Pastelui
nu primesc cadou haine noi de Paste, nu este un obicei la mine in municipiu acesta
eu stiu, poate este o traditie in unele zone, oricum nu este ceva gresit, sa iti cumperi haine si sa le porti de sarbatori sau si mai bine sa le primesti cadou happy

| samiZiciPompier a răspuns:

Mi le-am cumparat din timp de asta iarna. Omul gospodar iarna isi face car si vara sanie big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă mai prostea manea când eram mic că trebuie să port haine noi.

| ioana748 a răspuns:

Stiu de acest obicei, dar nu l am tinut niciodată.