| hemmke a întrebat:

Hey! e bun pc ul asta 'https://www.emag.ro/......D5KF3PYBM/ Ma refer daca pot juca jocuri ca fornite si altele?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

E foarte slab pe dotări.
Din ce observ, are placa grafica integrata Intel care nu e foarte potenta.
Are procesor I3 care și el e destul de slăbuț.
Are o versiune mai veche de RAM, standardul este DDR5, el are DDR3 și pe lângă asta are și doar 8 GB RAM, care sunt destul de putini.
Acum na, nu te aștepta la minuni, deoarece unitatea nu pare a fi de gaming, ci mai mult pentru birou

| Adrian699 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......ar-fi-ets/

O întrebare asemănătoare a fost pusă aici. Am dat un răspuns care sper să te ajute și pe tine.

Pe scurt mai bine de 1000 de lei îți iei un laptop și știi că ai mai multe beneficii. Un pc la 1000 lei de gaming e foarte slab! Nu cred că ai norocul de a găsi unul decent, deci mergi pe varianta 1 sau dacă vrei să dai mai mulți bani (măcar 2000 lei) mergi pe varianta 2.