| Bianca99282 a întrebat:

Buna! Am 13 ani si in ultimă vreme simt că nu mai am ce sa fac, de telefon m-am plictisit si nu m-ai am ce face pe el.M am gândit că aș putea să mă apuc de ceva sport sau activitate.Imi puteți da niste idei va rog?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar de pus mana serios pe caret sa inveti, de ce nu pui?
Ca nu vei mai avea timp sa te plictisesti deloc, avand curand evaluarea nationala.
Apoi, sunt treburi de facut in casa, ca esti suficient de mare sa speli vase, sa dai cu aspiratorul prin casa, sa speli baia si wc-ul, sa calci rufe, ca sa o ajuti pe mama ta samd.

| sierra1 a răspuns:

"Am 13 ani... nu mai am ce sa fac.m-am plictisit..Imi puteți da niste idei va rog?"

incepe școala poimâine așa că treci la lecții să te dez-plictisești!
Ce zici de asta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Idei gasesti pe net cate vrei, insa ideal ar fi sa iti stabilesti tu o directie in functie de ce simti ca te atrage si mai ales in functie de buget? Adica, in orasele mici nu e asa mare distractia si trebuie sa platesti chiar si pentru a face sport, terenurile de la multe scoli fiind inchise(chiar daca exista propunere sau Dumnezeu stie, lege, care cere altfel).Eu iti sugerez sa te apuci de desenat, eu la randul meu avand acest interes.Cand te pasioneaza cu adevarat devine atat de scump incat nici nu mai ai bani pentru droguri sau alte din astea. laughing Daca intr-adevar nu ai nicio idee ramane doar sa incerci ceva pana cand simti acel click, sa experimentezi ce se poate.Si la voluntariat ar fi o idee buna sa te inscrii, daca exista ceva fain in cadrul scolii sau in cadrul vreunui ong din oras.Succes!

| Hyperion7 a răspuns:

Fă sport acasă, aleagă, apuca-te de un hobby, citește, ieși în natură și admira natura, asculta muzica

| StoicAnalysis a răspuns:

Volley, handball, tenis de camp, plimbare cu bicicleta/trotineta.

| MistarGoGu a răspuns:

Minune Dumnezeiască! Aud adolescent spunând ca s-a plictisit de telefon!
1. Aikydo *( arte martiale ) iti consumi energia si înveți sa te aperi de pradatorii care vânează fete! Este stil recomandat pentru fete se bazeaza strict pe apărare!
2. Vezi ca sunt pe net Art tests & skill tests! Teste de artă si aptitudini! Le faci si in functie de scor primesti recomandări de posibile activitati ce le poti urma in viitor! Evita-le pe cele care solicita adresa de mail sau plata ca iti iei țeapă!

| gogugogugogu a răspuns:

Invata o limba straina rara, o sa-ti foloseasca in viata (japoneza, chineza, araba etc.).