| Vali1329 a întrebat:

Buna ziua, Am o nelămurire…In urma cu o saptamana am cumparat o masina iar proprietarul a plătit acea taxa pentru pastrarea numerelor de intrare.Intrebarea este: Cat timp mai pot circula cu acele numere de inmatriculare(masina inca nu este inscrisa pe numele meu)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai voie sa circuli 90 de zile de la semnarea contractului de vanzare-cumparare. Nu conteaza ca si-a rezervat numerele, atat timp cat ti le lasa pe masina.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

90 zile de când ai cumpărat masina