| Alex363839 a întrebat:

Salut, vreau să pun niște distanțiere pe un audi a4 b7, 1.5pe față și 1.7 pe spate, și vreau să știu dacă o să pună prea multă presiune pe suspensie sau dacă e ok.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea pune presiune si pe rulment, si pe suspensie. Distantierele modifica unghiul de cadere al rotilor de obicei, iar sarcina se pune diferit pe rulment si pe articulatii.
Acelasi efect il ai si la montarea unor roti cu ET-ul mic sau negativ, deci nu este o schimbare majora.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te duci in service auto si sa vada ei

| Frank51 a răspuns:

Pe suspensie nu, în schimb pe sistemul de brațe, dar nu cred că diferența va fi semnificativă.