| elenasim a întrebat:

BUNA,cine ma ajuta si pe mine am inceput sa pun unghii cu gel cu tips imi ies bine dar cu sablon nu cum sa fac ma tot uit pe youtube dar mi se lasa in jos nu vin drepte mersi pup

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Presupun ca vrei sa faci prelungirea din gel. Daca vrei sa faci asa, trebuie sa aplici gel de doua ori: aplici si bagi in lampa si repeti procedeul. Ca sa nu ti se lase in jos, cand pui sablonul, incearca sa creezi bucla aceea in sus, sa lipesti partile sablonui, acele aripioare, cat mai aproape de zona unde trebuie pus gelul... sper ca intelegi ce vreau sa zic sad

| elenasim explică (pentru AnnaaaMaria):

Sarumana am sa inecerc

| SaschaM a răspuns:

Pune sablonul putin in sus. Asa, iti vor iesi si mai subtiri la varf. Grosimea corecta la varf este cea a unui card de credit.