| SerendipityFw a întrebat:

Hello! Doresc sa-mi pun unghii cu gel. Ce parere aveti? Inainte de a merge la salon, trebuie sa le pregatesc in vreun fel sau doar sa le tai? Ce ati alege intre tips si sablon? Merci!

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Mergi pe sablon, cine stie cum iti pune tipsul si ramai fara unghie. Pot fi si putin lunguiete, eu cand am fost ultima data sa imi pun unghii aia imi zice ai unghiile prea mici nu pot sa-ti pun(le rod).M-am dus la o prietena si zice da-o naibi pe aia.Ea nu stie ca iti trebuie jumatate de unghie pentru a pune tipsuri? Deci daca sunt foarte lungi taiele dar nu din carne, sa nu fie date cu oja sau lac.

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O sa manichiura frumoasa pe unghii timp de 3-4 saptamani in functie de cat de repede iti creste insa unghiile tale naturale se vor deteriora.
Ideal ar fi sa ai unghiile naturale cat de cat lungi sa nu iti puna tips. Eu asa am, gel pe unghia naturala, dace se rupe vreuna o repara cu sablon.
Nu trebuie sa le pregatesti nicicum, doar sa nu ai oja pe ele.

| UnDezaxat a răspuns:

Parere? Simpla, esti o pitipoanca.

| SerendipityFw explică (pentru UnDezaxat):

De cat timp n-ai mai iesit din casa? De cand fetele care-si pun unghii cu gel sunt piti? Ai gandit si tu putin inainte sa scrii? Multe fete isi rod unghiile, sau le au prea sensibile si nu le pot lasa sa creasca suficient pentru. ca se rup. De-asta apeleaza la manichiura cu gel. Nu mai comenta inainte de a stiiwinking, doar arati cat de redus esti.

| UnDezaxat a răspuns (pentru SerendipityFw):

Mica problema e ca tu ai cerut o parere, eu ti-am dat-o. Aia e parerea mea. Tre' sa te astepti sa fie si contra ta lumea, nu numai pro. Asta e ca.tu' ala numit maturitate sau non-imbecilitate.

| SerendipityFw explică (pentru UnDezaxat):

Iti dai cam multa importanta. Eu ti-am cerut o parere in legatura cu purtarea unghiilor cu gel, nu o parere despre mine.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SerendipityFw):

UnDezaxat draguta majoritatea fetelor isi pun unghii cu gel.Eu imi rod unghiile din cauza stresului si vrei sa ies cu ele asa la 15 ani? E ceva ce nu poti controla sa-ti rozi unghiile sau sa se rupa.Mai nou la voi fetele care se dau cu rimel sunt curve sau pitipoance dar alea care se fac ca un clovn sunt frumoase nu?