| Anonimu7041 a întrebat:

Are cineva de aici miodezopsii?
Cum rezistați cu ele?
Le am de ceva timp, dar nu le mai suport. Am înțeles ca pot scapa de ele prin operație cu laser, dar mi-e frica.
La voi cum e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa citesti astea:
https://profmunteanu.ro/vitreoliza

2 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

O mare parte din oameni e afectata de asa ceva, data cu varsta, majoritatea avem parte de asa ceva. Daca te afecteaza poti sa te operezi, operatia nu e ceva de care sa te temi, nici nu pot spune ca e chiar o operatie, in sensul clasic al cuvantului. Dureaza undeva la 30-40 de minute, esti perfect constient, pleci acasa in aceeasi zi.

| DonMoldo a răspuns:

Pai vezi ce iti spune doctorul, la oftalmolog.
Stiu ca trebuie sa urmezi un tratament dar DEPINDE de cauza respectivă. Daca vrei sa faci operatia nu ai de ce sa iti fie frica nu o sa simti nimic, si eu am avut operatie la ochi prin laser dar nu de miodezopsii