| mirunao14582837 a întrebat:

Hello TPU, știți vreo metodă care sa mă oprească din tușit pe moment? este seara si vreau sa ma culc si nu pot deloc de tuse, si da folosesc medicamente de tuse.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Probabil ai bronșita! In acest caz e indicat sa consumi ceaiuri de preferat de lămâie, ghimbir și tei! Consuma și pastiluțe ca strepsils miere și lămâie și supe calde de preferat cu tăieței cât și ciorbe de legume! Multa sănătate

| Alex665 a răspuns:

Buna. Cand sunt racit si tusesc folosoesc ceai de ghimbir cu lamaie si cu miere( daca ai poti pune si putin propolis) dar mierea si lamaie o adaugi dupa ce ceaiul s-a racit putin pentru a nu isi pierde proprietatile
Venind vorba de pastile eu iau Erdomed cu Tusocalm Si Sirop Stodal ( nu ti le recomand pana nu te consulti cu un medic specialist pentru a vedea daca sunt bune si pentru tine) ATENTIE! Dupa ce ai luat Erdomed trebuie sa astepti minim 4 ore pentru a lua Tusocalm Nu Impreuna Niciodată. Multa Sanatate!