| NicVal74 a întrebat:

Va salut! am o problema ce as vrea sa o rezolv cu ajutorul si cu experienta d-vstra! Am un BD-R Verbatim 25gb scris cu BurnAware Professional pe o unitate optica Blu-ray Disc Rewriter Hitachi-LG BH16NS55,problema este ca dupa un timp cand am vrut sa-l vizionez pe acest BluRay Player Samsung BD-J7500 un anumit fisier video se intrerupe si nu-mi mai merge mai departe, altele merg complet, OK, as fi vrut sa-l refac acest bluray cu programe de recuperare date gen power ISO dar faza e ca unitatea optica Hitachi-LG BH16NS55 nu mi-l mai vede deloc. Imi palpaie ledul cand introduc blank-ul in sertar dupa 2-3 sec. Nu se mai intampla nimic! Cum as putea remedia aceasta problema? Ma gandeam sa conectez bluray player-ul la pc poate e vreo varianta sa recuperez cat pot de pe acel blank Verbatim! Ce-mi recomandati! Stima, va multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai incercat să-l citești pe un alt player brd?

| NicVal74 explică (pentru sierra1):

Singura varianta a ramas sa conectez bluray player-ul j7500 la calculator, deoarece acesta vede cateva fisiere care le pot salva,, ce naiba o fi de nu vede unitatea optica LG-hitachi de nu vede acele fisiere? dar cum pot sa conectez playerul bluray sa vada pc-ul? poate stit vreo varianta? am conectat pc -ul la tv ma gandeam ca poate gasesc vreo portita sa capturez dar nu am reusit!

| NicVal74 explică:

Vad pe eMAG multe placi de captura, ati putea sa-mi recomandati una, nu stiu la care sa ma decid ca sunt multe review-uri pro si contra!

| NicVal74 explică:

Va salut! in primul rand vreau sa va multumesc pentru cei care m-au ajutat si mi-au dat sfaturi pentru problema mea de a recupera fisier de pe un bd-re 25gb, a rezolvat-o cu achizitionarea acestei placi de captura https://www.emag.ro/......DRXZ03MBM/ care si-a facut treaba foarte foarte bine, mi-a salvat fisierele la o calitate foarte buna cu sunet exceptinal! va multumesc incaodata!