| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: majoritatea colegilor din clasa ma urasc. Pur si simplu nu ma pot suferi chiar daca nu le fac nimic. Nu cred ca sunt o persoana atat de rea pentru ca in rest ma inteleg foarte bine cu elevii din alte clase. Ce sa ma mai fac cu colegii mei?

2 răspunsuri:
| Picipuu a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci ceva in prezent... Poate ai facut ceva mai demult si a ranit pe cineva mult si zvonul s-a raspandit insa nu a ajuns si la ceilalti colegi ai tai din celelelte clase sau lor nu le pasa.
Ideea este ca odata ce ai facut ceva rau ce a jignit pe cineva nu mai poti repara.Si mie mii s-a intamplat dar eu am fost victima si crede-ma nu e placut deloc...Sau esti genu ala de fata cu nasu' pe sus:"Vai eu speciala de mine sa nu fiu vazuta cu copii aia" stii genu ala de fata enervanta care se crede perfecta, insa e foarte enervanta.Sau tu nu iti dai seama ce faci adica pur si saimplu ti-a intrat in rutina de zi cu zi.
Nu stiu ce ai putea mai mult decat sa iti ceri iertare, sa astepti sa tii se ofere o a doua sansa. happy

| CosminC86 a răspuns:

Daca te intelegi mai bine cu alti colegi din alte clase, mai bine te-ai muta acolo.