| Robertwdr2008 a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă am o carie adâncă, dar nu a ajuns până la nerv, când o să mă duc să îmi o curețe o să mă doară sau nu o să simt nimic?( îmi e frică de dentist)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti face anestezie si nu simti nimic.

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca trebuie sa iti curete adanc cel mai probabil iti pune si plomba, caz in care iti face anestezie, daca e doar ceva usor la suprafata care nu necesita plomba e posibil sa iti dea doar cu spray sa iti amorteasca locul, indiferent de caz la dentist nu mai e ca pe vremuri cand erai chinuit, in ziua de azi e totul profesional, nu simti durere.

| ArchangelElohim a răspuns:

Trebuie sa te duci la dentist, doar el poate sti cat e de afectat dintele in cauza. fa-ti curaj si viziteaza un cabinet de stomatologie, totul va trece.