| anonim_4396 a întrebat:

Băieții "se iau" de fete pe stradă dacă le consideră frumoase sau urâte? De ex: fluieră, fac mișto, fac glume proaste. Mă gândesc că dacă un băiat consideră că e frumoasă fata respectivă, nu ar risca să pară un bădăran. Voi ce credeți?
Funda!

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Unii sunt niste nesimtiti fara creier, carora nu le pasa daca vor parea badarani sau nu.
Acum depinde de ce gandeste, poate sa se manifeste asa si daca e urata si daca e frumoasa.
Acei "barbati" n-au cei 7 ani de acasa si clar nu stiu sa cucereasca decat pitipoance si din astea carora le plac "baietii rai".

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frumoase, la una urata nu s-ar da niciunu decat daca ar stii ca n-are nicio sansa la una care arata bine. Asa le-a fost educatia, asa au impresia ca par masculi feroce care sa cucereasca. Mai sunt si unii care fac asta doar de dragul amuzamentului

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare in parte, uni nu se manifesta ca primatele in călduri, in principiu iti fura atentie alea frumoase

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană, nu toți sunt educați.

| mastadont a răspuns:

Există și acel fel de bărbați, bărbații care fluieră după necunoscute, se uită la fundul lor și fac remarci care lor li se par amuzante și sunt, în general, doar niște cocalari nesimțiți. Întrebarea e însă de ce fac aceste lucruri chiar dacă par penibili?
E simplu. Pentru că au văzut că le-a mers în trecut. Crezi că bărbații știu cum să cucerească și cum să fie gentlemani de când se nasc? Trebuie ca și ei să învețe pe parcursul vieții. Unii învață că o femeie se cucerește cu flori, gesturi romantice, etc, însă unii preferă ruta cea mai simplă, adică fluieratul și palmele peste fund. Și, surprinzător, mai există și fete care pun botul la asemenea vrăjeală expirată.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu tine de frumusete sau uratenie, Ci de imbracaminte, sigur te imbraci provocator.

| danaieladaniela a răspuns:

Depinde de fiacare baiat in parte, oricum ei fac asta ca sa se faca vazuti chiar daca uneori lasa impresia de a fi penibili

| BlueButterfly97 a răspuns:

Woow. Voi vedeți că toate răspunsurile voastre încep cu "depinde"? laughing)

| OldSoul a răspuns (pentru BlueButterfly97):

laughing Pai, daca vrei sa generalizam, atunci permite-mi sa o fac eu.
Da, suntem niste nesimporci, niste badarani, si ala e genul nostru de a ne exprima atractia fata de o fata frumoasa vazuta pe strada.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

"ala e genul nostru de a ne exprima atractia fata de o fata frumoasa vazuta pe strada."
Fi singer daca ar fi frumoase chiar si cei mai nesimtiti cocalari le-ar tremura pantalonii laughing

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat.
Se poate aplica si principiul ala "Ba, daca tot nu am sanse, macar sa fac misto" si oricat de ciudat ar parea, de a naibii ca mai si functioneaza si le atrage laughing

| RomâniaUnită a răspuns:

Depinde si de personalitatea baiatului respeciv, daca este un tip dinamic cu tupeu, dar tie iti place de el si tu crezi ca si lui de tine nu e neaparat badaran asa este un baiat de la mine din sc, dar nu in toata cazurile depinde mult de personaitatea baiatului respectiv si cat de bine il cunosti

| BlueButterfly97 a răspuns (pentru RomâniaUnită):

Nu mă refer la glume de genul, între prieteni. Mă refer la un necunoscut, treci pe lângă el și fluieră sau face mișto

| RomâniaUnită a răspuns (pentru BlueButterfly97):

A în cazul ăsta da sunt niște cocalari nesimțiti care nu știu sa aprecieze