| Remussssssss a întrebat:

Buna! acum 3 - 2 luni am vazut in catalogul meu ca aveam not ala purtare -2
-
dar era scrisa cu creonul

am intrebat de ce si mi- a spus ca mi-a "scazut" nota pentru ca vorbeam la ora :9

Nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce trebuie sa faci este sa fii disciplinat si sa te comporti civilizat la scoala, in principal la ore.
Si media anuala la purtare se stabileste; a sfarsitul anului scolar de catre diriginte, cu consultarea consiliului clasei, asa ca inca nu este stabilita. Ar fi bine sa vorbesti cu dirigintele, sa-ti ceri scuze si sa asiguri ca nu vei mai face abateri disciplinare si poate renunta la scaderea mediei.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La limba română cât ai?

| Remussssssss explică (pentru darrio2007):

Imi iese media la limba si literetura romana

| darrio2007 a răspuns (pentru Remussssssss):

Cât? 5?

| Remussssssss explică (pentru darrio2007):

7. ceva nu mai tin minte

| Simpatic a răspuns:

Daca vorbeai la ora logic ar fi fost sa fie scazuta nota cu -1 punct nu cu -2 dar in fine
este in creion, nu este definitiva! asa ca mare atentie pe viitor sa fii "cuminte" ca sa fie stearsa acea scadere scrisa cu creionul actual

| Remussssssss explică (pentru Simpatic):

Mda, asta aveam in cap si eu

| Simpatic a răspuns (pentru Remussssssss):

Bun atunci

| AlexCriss2000 a răspuns:

Să îți ceri scuze și să fi cuminte! Să te schimbi, se va schimba și nota. Succes!

| golgoluț a răspuns:

E scrisa cu creionul, daca o da fii cuminte o sa se stearga