| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit la un coleg ca daca bei apa cu putin praf de creta faci temperatura. Este adevarat? Daca da, ce riscuri sunt?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Poti incerca faza cu creta cand nu sunteti la scoala sau dupa ce terminati orele, asa directorul nu are ce sa iti faca big grin

12 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Da,este adevarat.
Unui coleg de-al meu i-au pus unii creta in doza de suc si chiar a facut temperatura.Isi face efectul dupa cateva ore si o sa ai temperatura 10-15 minute, nu stiu prea bine.Si mai stiu pe cineva care a ajuns la spital din cauza asta, cred ca a facut alergie happy.
Dar de ce ai vrea sa mananci creta?
Ma rog, ai grija ce faci! In locul tau nu as face asta.
Pa :* wave!

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Este vorba de o colega. Eu am auzit ca a vrut sa imi puna praf de creta in apa. Si acum vreau sa ma razbun, sa fac si eu ce voia ea, dar mi-e frica sa nu o otravesc. laughing. Doamne fereste! laughing

| Cσcσ a răspuns (pentru Kate20):

Daca tu crezi ca este ok...dar ai grija ca poate sa fie alergica si dupa o bagi in spitalhee hee mai bine razbuna-te altfel, de exemplu, ii poti lipi fermoarul de la penar cu super glue sau sa ii lipesti o guma pe scaun sau orice altceva in afara de creta big grin

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Noi ne cam dusmanim... Ceva care sa o faca sa nu ma banuiasca?

| Cσcσ a răspuns (pentru Kate20):

Aham,am inteleshee hee
Pai ai putea sa ii scrii tu o scrisoare in numele baiatului de care ii place ei (daca nu are un iubit si ii place de cineva).
Sau ceva mai modern, ii spui unui prieten sau unei prietene sa ii trimita un mesaj si ca baiatul respectiv vrea sa se intalneasca cu ea, ai inteles ce am vrut sa zic? big grin Daca ea nu se prinde, se va duce la intalnire, dar baiatul de care ii place nu va apareahee hee
Sau poti incerca si cu creta daca va urati happy

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Dar daca o bag in spital? Daca ii ia analize se vede praful de creta in sange? laughing

| Cσcσ a răspuns (pentru Kate20):

Daca ajunge la spital,doctorii isi vor da seama de ce a ajuns ea acolo.
Acum,depinde de cum ai de gand sa o determini pe fata sa inghita praful de creta. Daca vrei sa ii pui in sticla de apa sau suc, nu-i pune si tu foarte multa, pune-i putina, si apoi, nu cred ca isi va da seama ca i-ai pus tu creta in bautura happy

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Da,dar nu iti dai seama ca daca se vede praful de creta in sange directorul ne ia pe toti la chestionat?! Eu nu voi incerca.dar as vrea. dar...dar. laughing

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Buna idee. Eu cu ea si mai multi colegi mergem in parc dupa ore, iar ea isi lasa ghiozdanul langa un pom, atunci eu voi putea... oricum, nu te mai plictisesc. Mersi esti geniala. Dupa atatea luni ma voi simti si eu mai ok.

| Cσcσ a răspuns (pentru Kate20):

laughing Iti multumesc si stai linistita ca nu ma plictisestihee hee
Si daca tipa asta te-a chinuit timp de cateva luni, cum spui tu, atunci o merita happy

| Kate20 a răspuns (pentru Cσcσ):

Din plin!

| Cσcσ a răspuns (pentru Kate20):

Poti incerca faza cu creta cand nu sunteti la scoala sau dupa ce terminati orele, asa directorul nu are ce sa iti faca big grin

| Maioru a răspuns:

Asa este dar nu te-as sfatui sa incerci pentru ca praful de creta este de fapt un calcar care se depune la rinichi(pietre), la fiere(pietre) si la alte organe.Eu nu inteleg, toti vor sa fie sanatosi si se roaga pentru asta iar voi vreti sa va imbolnaviti. Exista si alta metode de a chiuli de la scoala