| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Sunt nou în comunitatea TPU, însă am nevoie de un sfat. Sunt prieten (amic) cu o fată, ne știm de 4 ani aproape. La început când ne-am cunoscut, după 5 luni, amândoi am început să avem sentimente reciproc, doar că relația noastră a ținut doar 3 luni și mereu începeam să ne certăm și cumva de dragul prieteniei bune de la început, am renunțat să mai fim împreună, a fost o chestie de comun acord ca sa zic așa. Am rămas de atunci prieteni, fiecare a avut după relațiile lui. Ceea ce m-a surprins este că anul trecut ea a avut niște probleme mai serioase și a trecut printr-o perioadă dificilă și i-am fost alături pentru că am simțit cumva să fac asta și plus de asta atunci când și eu am avut probleme, mi-a fost alături...ca după ceva timp să îmi spună că a început să aibă încredere în mine cum trebuie, după acele momente când am fost lângă ea...
Ideea e că am început de ceva timp să simt ceva pentru ea, însă nu știu dacă să îi spun sau nu pentru că ea momentan place pe altcineva și chiar nu știu ce să fac, dacă să-i zic sau nu. Vreau un sfat...vă rog!
*Îmi cer scuze pentru eventualele greșeli de scriere.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dacă place pe altcineva n-are rost, zic eu. ai putea să aduci așa pe ocolite vorba de prietenia voastră să vezi ce părere are și ea

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Spune-i frate direct. O viață ai și nu știi nici aia cât de lungă este.

| Crescent a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa vezi daca ea simte ceva pentru tine. Sunt cateva sanse ca in cazul in care ii spui direct sa se simta prost, sau poate sa te simti tu. Nu ar fi prea confortabil ca ea sa iti spuna ca nu te place in felul ala. Incearca sa vezi pe cine ar alege dintre tine si cel pe care sustii ca il place