| Denis2019 a întrebat:

Bună, sunt în clasa a XI-a filo bilingv și nu știu dacă să dau la poliție sau la poli (Timișoara pe Info).
Și dacă aș da pe poli credeți că merită să mă mut de pe filo bilingv pe mate info/mate info bilingv?
Și care ar fi o alegere mai bună dintre cele două menționate?
Vă rog să mă ajutați pentru că nu am nicio idee ce să fac cu viața mea.
(Nu știu dacă această categorie aleasă de mine este cea corectă așa că îmi prezint scuzele în avans dacă am greșit).

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea poti sti intreband de la altii, adica afland direct, trebuie tu sa judeci si sa filtrezi, sa tragi o concluzie dupa ce intrebi in stanga si in dreapta, ca doar este vorba de viata ta, nu a altora.Nu ai spus nimic concret, care crezi ca ti-ar placea mai mult in functie de domeniu? Fa o analiza la materiile care iti plac acum in liceu si cele care nu iti plac, iar apoi vezi listele cu disciplinele de la facultati, sa fie cam pe aceeasi lungime de unda.Succes!

| iuliazh a răspuns:

Părerea mea personală este să dai la poliție, dar este alegerea ta, viața ta, p s si eu sunt filo, dar a noua