| kisy a întrebat:

Colegii mei de clasa sunt foarte enervanti(cand port o esarfa sau o caciula mi-o iau si fug cu ea) iar divele clasei ma fac i toate felurile si nu ma lasa in pace! Ce ma fatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă se comportă așa înseamnă că nu au cei șapte ani de acasă. Am citit mai jos motivele pentru care nu poți merge la directoare și dirigintă așa că cel mai bun sfat pe care ți-l pot da este să îi ignori, deoarece ignoranța doare cel mai tare. Vei vedea că după o vreme nu te vor mai necăji, dar dacă tu le dai atenție și le arăți că îți pasă, că te deranjează comportamentul lor, automat ei vor continua.
Nu știu în ce clasă ești dar dacă ești la gimnaziu, curând vei fi la liceu și vei avea alți colegi, iar dacă ești la liceu, curând vei fi la facultate și vei avea colegi noi, mai maturi, cu un altfel de comportament. Doar nu vei sta toată viața cu ei. Capul sus și ignoră-i, nu merită atenția ta!

Toate cele bune!
Sărbători Fericite!

| kisy explică (pentru Hydrangeaceae):

Sunt in clasa a 6-a si sunt la liceu!
Sarbatori fericite!

4 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Sa discuti cu parintii si pe urma cu directorul si dirigintele. Astfel de comportament nu trebuie tolerat. Daca nu au fost educati de catre parinti sa fie niste copii normali atunci exista si alte metode, doar de aceea fac scoala.
Nu mai sta sa suferi, ia masuri.

| kisy explică (pentru frostxtq):

Directoarea este pofesoara noastra de matematica si da meditatii.Anul trecut am fost la ea la meditatie dar nu invatam nimic asa ca am decis ca anul acesta sa nu mai merg si de aceea ma uraste! Iar fetele care ma enerveaza merg la ea la meditatie si de aceea nu ar face nimic impotriva lor. Diriginta nu ma baga in seama iar mama mea a stat de vorba cu acei copii si a doua zi mi-au zis ca nu pot sa ma apar singura!

| CookieStar a răspuns:

Ignoră-i, dacă sunt nesimțiți, sunt nesimțiți și nu ai ce face. Probabil că dacă vor vedea că nu îți pasă se vor da bătuți și te vor lăsa în pace. Părinții tăi ar trebui să discute și cu părinții acelor copii.